Pomysły na wigilię firmową – jakie atrakcje zaplanować dla zespołu?

Pomysły na wigilię firmową w biurze i nie tylko

Pomysły na wigilię firmową – jakie atrakcje zaplanować dla zespołu?

Organizacja wigilii firmowej nie jest łatwym zadaniem. Podczas przygotowywania atrakcji na magiczny wieczór warto uwzględnić preferencje pracowników, zainteresowania oraz wyobrażenia dotyczącego przebiegu całego spotkania. Jakie zabawy na wigilię firmową i konkursy nie rozczarują uczestników? W naszym artykule znajdziesz kilka propozycji pomysłów na wigilię firmową, które zintegrują pracowników i pozwolą im poczuć magię zbliżających się świąt.

Wigilia firmowa w biurze – od czego zacząć organizację?

Na wigilii dla pracowników atrakcje nie zawsze muszą wiązać się z dużymi wydatkami, a spotkanie firmowe można ciekawie urozmaicić niskim kosztem. W pierwszej kolejności zastanów się nad charakterem całego wydarzenia. Czy bardziej na miejscu będzie wigilia oficjalna, wyjście firmowe, a może wieczór w przyjemnej atmosferze w biurze? Niezależnie od Twojego wyboru zacznij od ustalenia terminu imprezy oraz potwierdzenia liczby osób, które tego dnia znajdą czas na wspólne świętowanie.

Wigilia firmowa w biurze nie musi być formalnym obowiązkiem – wszystko zależy od pomysłu i wyboru atrakcji, które umilą czas spędzony w gronie współpracowników. Kolejnym elementem jest zapewnienie dobrego jedzenia na tę okazję. Nasza propozycja to przygotowanie dań kojarzących się z nadchodzącymi świętami, których sam zapach zachęci uczestników spotkania do wspólnych rozmów.

Pomysły na wigilię firmową atrakcje

 • Przygotowywanie ozdób i stroików świątecznych.
 • Ozdabianie bombek.
 • Pieczenie lub dekorowanie pierniczków.
 • Tworzenie domków z piernika.
 • Śpiewanie kolęd.
 • Konkurs karaoke ze świątecznymi piosenkami.
 • Formowanie śnieżnych kul.
 • Przygotowywanie sojowych świec o zapachu świąt.
 • Wspólne oglądanie świątecznych filmów.
 • Wykonywanie prezentów hand made.
 • Wieczór z planszówkami.

To tylko niektóre pomysły na wigilię firmową i wspólne spędzenie czasu. Jeśli chcesz połączyć organizację wigilii dla pracowników z firmową imprezą integracyjną, zyskasz znacznie więcej możliwości. Organizację takiego przedsięwzięcia warto zlecić agencji eventowej, która zajmie się przygotowaniem przebiegu spotkania i zapewni wiele ciekawych form wspólnego spędzania czasu. Podczas wigilii dla pracowników mogą pojawić się wtedy m.in. występy magików, artystów, czy konkursy wprowadzające element zdrowej rywalizacji.

Wigilia firmowa na wesoło

Zabawy podczas wigilii firmowej urozmaicają przebieg spotkania i sprawiają, że staję się ono mniej formalne – nawet podczas wigilii organizowanej w miejscu pracy. W takim dniu pracownicy mogą sprawdzić swoją wiedzę podczas tematycznego teleturnieju lub zmierzyć się podczas gier sprawnościowych przy wykorzystaniu gogli VR oraz symulatorów. Doskonałym pomysłem na wigilię firmową jest także wzięcie udziału w grze integracyjnej. Na czas świątecznej rozgrywki pracownicy zostaną podzieleni na drużyny i będą rywalizować między sobą o zdobycie punktów w różnych konkurencjach tematycznych. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów i dowiedzieć się, jakie zadania czekają na uczestników wigilii firmowej – napisz do nas.

Wigilia firmowa w restauracji

Alternatywą dla wigilii firmowej w biurze jest uroczyste wyjście do restauracji. Na takim spotkaniu również warto zadbać o elementy, które umilą czas spędzany przy stole. Jednym z nich może być wręczenie świątecznych upominków. Sprawdzą się bony prezentowe, świąteczne premie, a także akcesoria i gadżety związane z nadchodzącymi świętami. W przygotowanie atrakcji na wigilijny wieczór warto zaangażować cały zespół. Prezenty w stylu hand made wykonane przez współpracowników dostarczą wiele radości i uśmiechu na twarzach zgromadzonych gości.

A może nietypowa wigilia firmowa?

Podczas organizacji wigilii firmowej nie trzeba powtarzać utartych schematów, a ciekawym przełamaniem tradycji świątecznego spotkania jest wyjazd integracyjny. Kierunek podróży warto uwzględnić z całym zespołem, choć pora roku sprzyja organizacji wycieczek w góry. Przebieg wydarzenia może obfitować w wędrówki, kuligi czy biesiady przy ognisku. Ciekawym pomysłem jest także spędzenie wigilii firmowej w hotelu z imprezą tematyczną na sali.

Jeśli nasze pomysły przypadły Ci do gustu, nasi event managerowie z przyjemnością pomogą Ci zorganizować wigilię dla Twojej firmy lub inną świąteczną imprezę jak Mikołajki firmowe. Zadbamy o to, aby wieczór obfitował w mnóstwo atrakcji i pozostał w pamięci pracowników co najmniej do przyszłego roku.

No Comments

Add your comment