Impreza integracyjna Survival

Impreza integracyjna na której nauczycie się
survivalu, czyli sztuki przetrwania na trudne czasy!

Impreza integracyjna SURVIVAL to jedna z ciekawszych propozycji w naszej ofercie. Tak właściwie to kto powiedział, że impreza integracyjna musi opierać się jedynie na utartych schematach o zabarwieniu tanecznym i zakres atrakcji oraz zabaw powinien oscylować jedynie w granicach parkietu? Jeśli już znudziły was imprezy firmowe przy biesiadnych stołach i chcecie poczuć, że absolutnie każda minuta spędzona na imprezie integracyjnej SURVIVAL uczy Was czegoś nowego i przydatnego, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą imprezy w stylu Survivalu. Oczywiście dostosowujemy koncepcję takiej imprezy do sugestii klienta, ponieważ może mieć ona charakter typowo rozrywkowy, natomiast mocno stawiamy tutaj na team building. Możliwości tworzenia zasad dla uczestników jest naprawdę sporo, od rywalizacji po umiejętność współpracy w grupie. Zdobywana podczas trwania imprezy wiedza to zaledwie ułamek tego, co czeka na uczestników. 

Impreza integracyjna Survival – czego się spodziewać?

Oczekujcie nieoczekiwanego! Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami organizacyjnymi imprezy integracyjnej Survival! Daje to nieskończone możliwości przebiegu eventu i całkiem poważnie – jest w czym wybierać!

Strzelectwo

Realistyczne repliki broni palnej o bardzo dużej mocy wylotowej. Karabiny szturmowe w systemie AK i M4, strzelba, pistolety. Wszystko z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów i wiernie odwzorowane, zupełnie jak przy używaniu palnych odpowiedników. Zajęcia prowadzone przez doświadczonych strzelców, którzy oprócz strzelania prezentują zasady posługiwania się bronią, przeładowanie, oraz strzelanie w ruchu (dynamiczne). Do dyspozycji oryginalne oporządzenie wojskowe, ładownice i kamizelki. Zapewniamy okulary ochronne i szkolenie z bezpieczeństwa na strzelnicy

Rozpalanie ognia

Kiedy nie będzie czym nabić zapalniczki, a zapałki się skończą… nie ma sensu czekać na uderzenie pioruna w pobliskie drzewo z nadzieją, że się zapali. Prawdziwy survivalowiec potrafi rozpalić ogień przy pomocy krzesiwa i noża! Uczestnicy imprezy w ramach warsztatów survivalowych posiądą wiedzę o tym, w jaki sposób należy się zabrać za rozpalanie ognia, aby skutecznie to zadanie wykonać. Każdy uczestnik będzie mógł nauczyc się tej sztuki w praktyce!

Gra terenowa

Gdyby tak do tematyki survivalu dołożyć fabularną formę rywalizacji? Dobra zabawa gwarantowana! Z doświadczenia wiemy, że w zasadzie wszyscy uczestnicy bardzo angażują się w wykonywanie szeregu zadań. Gwarantujemy dynamiczną i bardzo pomysłową grę terenową, która zmobilizuje do działania absolutnie każdego uczestnika tej imprezy integracyjnej! Odwaga i praca zespołowa oraz chęć przeżywania przygód zagwarantują znakomitą zabawę, oraz przeniosą uczestników do świata stworzonego w oparciu o nasze autorskie scenariusze. Emocjonująca rozgrywka w terenie jest doskonałym sposobem na zacieśnienie więzi między pracownikami. 

Nawigacja

Kompas i mapa – każdy wie czym są te przedmioty. Pytanie jednak, czy aby na pewno każdy potrafi je wykorzystać? Jednym z elementów imprezy integracyjnej Survival może być nauka nawigacji przy pomocy tych tradycyjnych przyrządów. Uczestnicy tego warsztatu wezma udział w zabawie polegającej na odnalezieniu ukrytych przedmiotów, które mają szansę znaleźć jedynie, jeśli właściwie użyją kompasów. 

Samoobrona

W ramach przeszkolenia survivalowego warto również skorzystać z przyśpieszonego kursu samoobrony. O ile zdajemy sobie sprawę z faktu, iż nie każdy jest fanem sportów walki jak i walki wręcz, to warto rozszerzyć imprezę o ten element. Polecamy w szczególności Paniom, choć i Panowie chętnie biorą udział w takim szkoleniu. Survival to przetrwanie, ale może się okazać, że trudno będzie przetrwać kiedy ktoś nas zaatakuje, a my nie wiemy co z tym fantem zrobić.

Ekspedycja 

Propozycja dla fanów chodzenia po nieoczywistych miejscach. Ekspedycja w Góry Sowie, która wiąże się z eksploracją podziemnych wyrobisk, średniowiecznych kopalń oraz niedostępnych turystycznie części kompleksu Riese. Z całą pewnością nie będzie to standardowa wycieczka, ale prawdziwa ekspedycja, którą uczestnicy imprezy integracyjnej zapamiętają na długo.

Spacer przyrodniczy

Sztuka survivalu to również znajomość roślin. Zapasy konserw kiedyś się skończą, a ich uzupełnienie może być niemożliwe z różnych przyczyn. Być może komuś przydarzy się zachorować podczas sytuacji awaryjnej a dostęp do leków będzie bardzo utrudniony. Na obie sytuacje istnieją w naturze rozwiązania. Uczestnicy imprezy wezmą udział w spacerze przyrodniczym, podczas którego zostaną omówione rośliny jadalne oraz lecznicze, które występują w naszym kraju.

Szkolenie 

Być może planowanie wypraw wydaje się błahostką, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak wiele zależy od odpowiedniego przygotowania. W ramach imprezy mogą odbyć się szkolenia dla uczestników z zakresu planowania i bezpieczeństwa wypraw, survivalu jako sztuki przetrwania w trudnych warunkach. Ponadto uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z profesjonalnym sprzętem outdoorowym. 

Jak wykorzystać ten pomysł?

Wszystkie propozycje aktywności, które można wcielić jako składowe imprezy integracyjnej Survival możemy przygotować i przeprowadzić w rozmaitych wymiarach czasowych. Może mieć to charakter kompleksowego szkolenia survivalowego z finałem w postaci ekspedycji oraz gry terenowej. Może to być również fragment większej, kilkudniowej imprezy w oparciu o pobyt w hotelu. Wszystko zależy od klienta, nasza oferta jest dostosowywana indywidualnie. Firmowa impreza integracyjna SURVIVAL posiada wiele składowych, dlatego łatwo można zrobić z niej główny motyw eventu lub wykorzystać niektóre elementy z oferty.