Co to jest event firmowy – jak zorganizować niezapomnianą imprezę dla pracowników?

Co to jest event firmowy?

Co to jest event firmowy – jak zorganizować niezapomnianą imprezę dla pracowników?

Organizacja eventu firmowego to wyzwanie dla osób odpowiedzialnych za przygotowanie imprezy dla kilku, a nawet kilkudziesięciu osób. Jednym z kluczowych elementów jest wybór miejsca spotkania, ale duże znaczenie mają również przewidziane atrakcje oraz dania i napoje uprzyjemniające spędzanie chwil we wspólnym gronie. Co to jest event firmowy i jak zabrać się za organizację eventów firmowych, aby wszyscy goście wyszli z imprezy zadowoleni?

Co to jest event firmowy?

Event firmowy to wydarzenie organizowane z budżetu firmy dla pracowników, partnerów biznesowych lub obecnych i potencjalnych klientów, które przyjmuje różne formy w zależności od okazji i głównego celu. Motywacją do zorganizowania imprezy może być integracja członków zespołu, poprawa wizerunku firmy lub świętowanie wspólnych sukcesów. Eventy firmowe mogą przyjmować charakter oficjalny lub nieformalny, co sprzyja wspólnemu zacieśnianiu więzi między uczestnikami wydarzenia. Podczas takich wydarzeń liczy się zadowolenie gości, dlatego warto zadbać o profesjonalne przygotowanie i przebieg imprezy, który zaskoczy uczestników eventu.

Jak wygląda organizacja eventów firmowych?

Organizacja eventów rozpoczyna się od ustalenia typu wydarzenia. Wśród najpopularniejszych firmowych imprez integracyjnych można wyróżnić:

W następnym etapie przygotowań warto określić liczbę osób, które wezmą udział w evencie firmowym. Dzięki wstępnej kalkulacji można otrzymać informacje, które umożliwią rezerwację miejsca spotkania. Eventy firmowe mogą odbywać się stacjonarnie w wynajętym lokalu, np. sali restauracyjnej lub bankietowym, a także w formie integracyjnego wyjazdu firmowego z atrakcjami zaplanowanymi na miejscu. W Festa Event zajmujemy się także organizacją eventów online dla firm, które zatrudniają pracowników zdalnie. W naszej ofercie dla firm znajdziesz warsztaty online, występy artystów oraz magików, które pozwolą w niecodzienny sposób spędzić czas przed ekranem monitora.

Organizacja eventów firmowych z agencją

Po wyborze miejsca czas przejść do organizacji cateringu na imprezę firmową oraz atrakcji, które zachęcą uczestników do zabawy i dostarczą im masę wrażeń. Etap ten nie należy do najłatwiejszych, ponieważ osobom reprezentującym firmę trudno dogodzić wszystkim uczestnikom. W naszej agencji eventowej mamy duże doświadczenie w organizacji eventów dla firm, a z naszą pomocą wydarzenie na długo zapadnie w pamięci uczestników.

W pierwszej kolejności ustalimy z Tobą główny zamysł eventu firmowego i zajmiemy się przygotowaniem scenariusza imprezy. Otrzymasz dokładny plan wraz ze szczegółami, atrakcjami i całym kosztorysem przedsięwzięcia – zapoznaj się z całą naszą ofertą imprez integracyjnych.

Skąd wziąć pomysł na event firmowy?

W firmie często brakuje pomysłu na event firmowy, dlatego współpraca z agencją eventową to najlepszy wybór, gdy zawodzi kreatywne myślenie. Ciekawą inicjatywą, która sprawdza się przy organizacji firmowych eventów świątecznych, jest impreza tematyczna. Dbamy o wystrój sali lub wynajętego lokalu oraz zapewniamy gadżety i przebrania dla pracowników. Udanym pomysłem na wspólną integrację jest także wieczór z elementami grywalizacji. Spotkanie z grami, tory przeszkód i teleturnieje urozmaicą przebieg takiego eventu. Klasycznym rozwiązaniem jest organizacja imprezy firmowej z miejscem do tańczenia przy suto zastawionym stole i muzyce. Wydarzenie uświetnią występy na żywo.

Ciekawe atrakcje na eventy firmowe

Atrakcje na eventy firmowe powinny zostać dobrane pod względem liczby uczestników wydarzenia, zainteresowań oraz firmowego budżetu. Z myślą o małych i większych imprezach integracyjnych warto pomyśleć o aktywnościach, które zachęcą wszystkich gości do wspólnej zabawy. Przykładem takich rozrywek są m.in. gry strategiczne, maszyny do gier, teleturnieje czy spływy kajakowe – jeśli impreza firmowa odbywa się w plenerze. Doskonałym urozmaiceniem eventu będą również różnego rodzaju warsztaty integracyjne dla firm. W naszej ofercie znajdziesz np. ciekawe warsztaty DIY z tworzenia makram, dekorów, obrazów z mchu, świec zapachowych oraz lasu w słoiku.

Na firmowym bankiecie warto również zadbać o koktajle oraz napoje, dzięki którym uczestnikom eventu firmowego towarzyszył będzie pozytywny nastrój. W Festa Event możemy zorganizować – między innymi – maszyny VapShot, która serwuje drinki w postaci pary lub elegancki Prosecco Van z dostępem do bogatego menu drinków, przekąsek oraz wykwintnych słodkości. Ostatnim elementem przygotowań jest zorganizowanie cateringu na imprezę. W zależności od charakteru spotkania sprawdzą się m.in. przekąski na zimno, finger foods, menu w formie bufetu szwedzkiego, menu restauracyjne czy bufet kawowy.

No Comments

Add your comment